AKTUALNOŚCI Z PARAFII WITOWO


  ZAPROSZENIE I PROŚBA BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO
BOŻE NARODZENIE 2023 I NOWY ROK 2024.
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023
prev next


NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ W PARAFII WITOWO.


DOŻYNKI PARAFIALNE 2023.UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 2023  WIELKI TYDZIEŃ 2023
  WIELKI POST 2023 


 Wielki Post 2023 w Kościele katolickim rozpoczął się w Środę Popielcową 22 lutego i od tego dnia w Kościele trwa czas 40-dniowej pokuty.
Wielki Post to czas mający pobudzić nas katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. To dla każdego katolika kolejna szansa na nawrócenie.
Ważnym dniem w czasie przygotowania do Niedzieli Zmartwychwstania jest Niedziela Palmowa. Obchodzi się ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W tym roku przypada ona na 2 kwietnia.
Wielki Post 2023 zakończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 6 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Niedzielą Zmartwychwstania, która przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca – w tym roku jest to
9 kwietnia.

Droga Krzyżowa stanowi nieodłączny element Wielkiego Postu a nabożeństwo to odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu. Jest ono nabożeństwem adoracyjnym, które zostało ustanowione w celu upamiętnienia męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa na Golgocie. Poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej przez wszystkie tygodnie Wielkiego Postu a także przyjęcie w tym okresie sakramentów: spowiedzi oraz Komunii Świętej możemy uzyskać odpust zupełny.

  TERMIN NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ

BOŻE NARODZENIE 2022

ZIMOWE OBLICZE ŚWIĄTYNI W WITOWIEUROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022prev next

JUBILEUSZ 25 -LECIA POSŁUGI ORGANISTY


DOŻYNKI PARAFIALNE 2022prev next

Dożynki 2022 r. w Parafii Witowo, to czas radości i podziękowań - Bogu za dorodne plony, a kujawskim rolnikom za ich trud. Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony  w świątyni parafialnej w Witowie,  oraz kościele filialnym w Płowcach,  tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia sprawował i homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Aniszczyk. 
  Podziękowanie za ciężką pracę rolników nie ogranicza się tylko do okresu żniw, ale jest podziękowaniem za trud i wysiłek niekiedy w pocie czoła  przez cały rok. Jak nasi ojcowie i dziadowie wspólnie świętujemy i cieszymy się z tego, że żniwa dobiegły końca i w naszych domach nie zabraknie codziennego chleba i innych plonów z naszej kujawskiej ziemi. Z wielką wdzięcznością oraz szacunkiem dziś spoglądamy na chleby i wieńce, które świadczą o tym, że tegoroczne żniwa, mimo licznych problemów i niesprzyjających warunków przyniosły upragnione plony, choć rok nie należał do łatwych.  Z czcią i godnością przyjmijmy każdy bochen chleba wypieczony z tegorocznego zboża.

„Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy; z Ciebie plenność miewa rola, my zbieramy z Twego pola”


SAKRAMENT BIERZMOWANIA Uroczystość rozpoczęła się pieśnią do Ducha Świętego, w której zespół EMMANUEL przywoływał Jego obecności w słowach:

 "Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas i utul nas, miłość nam daj …”

Tuż po niej nastąpiło uroczyste przywitanie ks. bp seniora Alojzego Meringa i rozpoczęła się liturgia, podczas której ks.Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Homilię skierowaną głównie do młodzieży, wygłosił ks. prałat Sławomir Deręgowski Parafia św. Stanisława BM we Włocławku , który towarzyszył ks. biskupowi.

Uroczysty nastrój udzielił się dziś wszystkim obecnym w  naszym kościele: młodzieży, rodzicom, świadkom, ministrantom oraz licznie zgromadzonym parafianom i gościom.

Serdeczne podziękowania i błogosławieństwo ks. Biskupa zakończyły uroczystość.

Gorące podziękowanie pod adresem wszystkich, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie i godne przeżycie tej uroczystej liturgii.

BOŻE CIAŁO 2022
UROCZYSTOŚĆ  I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2022

  WIELKANOC TO ŚWIĘTO ŻYCIA...

prev next


prev next


APEL - POMAGAMY- "PACZKA DLA UKRAINY"


WIELKI POST 2022
  ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE 2021prev next

prev next

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2021prev next


JUBILEUSZ 20 LECIA
POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ Ks.Andrzeja Aniszczyka
W PARAFII WITOWO 


Z okazji Jubileuszu 20 lecia pełnienia posługi duszpasterskiej ks.Andrzeja Aniszczyka, jako Proboszcza Parafii Witowo, składamy Księdzu gratulacje i wyrazy szacunku.
Dziękujemy Księdzu za opiekę, za troskę, za pouczające homilie, za wszelkie dobro dla wspólnoty parafialnej Parafii Witowo na kujawskiej ziemi.
Na dalsze i jak najdłuższe lata posługi w naszej parafii, życzymy Księdzu Proboszczowi zdrowia, wytrwałości, wielu łask Bożych, oraz nieustającej opieki Matki Najświętszej i patrona naszej parafii św.Andrzeja Apostoła.
---------------
Mszę Świętą dziękczynną w intencji parafian, ks.Proboszcz Andrzej Aniszczyk odprawił w niedzielę 19 września o godz.12.00. Na jej zakończenie delegacje parafian złożyły ks.Proboszczowi podziękowania za 20 letnią posługę duszpasterską, z serdecznymi  życzeniami na dalsze lata  pracy duszpasterskiej. Uwieńczeniem jubileuszu był tort od Wójta Gminy Bytoń Artura Rucińskiego, którym ks.Proboszcz podzielił się z obecnymi na mszy św.parafianami i gośćmi, na spotkaniu w świetlicy i remizie OSP w Witowie.prev nextUROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 2021prev next


  PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2021Bp dr KRZYSZTOF WĘTKOWSKI 77. biskupem Diecezji Włocławskiej

 Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2021ROK 2021 W KOŚCIELE POWSZECHNYM


„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok liturgiczny 2020/2021 , który rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu. Jego mottem są słowa : „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32). Rok ten jest drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

Rok 2021 poświęcony jest Rodzinie Amoris laetitia, a zostanie zainaugurowany podczas uroczystości św. Józefa 19 marca 2021 r., a zakończy się obchodami X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie, w czerwcu 2022 r.

Rok 2021 będzie obchodzony jako Rok św. Józefa. Został on ogłoszony 8 grudnia 2020 r. wraz z listem apostolskim „Patris corde” (Ojcowskim sercem) z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Potrwa do 8 grudnia 2021 roku.

Z Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych odpustów – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami.

Do zwykłych warunków należą: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.MSZE ŚWIĘTE W PARAFII WITOWO